Blackjack

Sisukord

Blackjack Eesti Online Kasiinodes 2024

Blackjack on üks populaarsemaid kasiinomänge maailmas, pakkudes mitmekülgseid mänguvariante ja strateegiaid ning sellest on saanud ka väga populaarne mäng online kasiinodes. Teeme ülevaade blackjacki põhireeglitest ja mõningatest levinud variantidest, mida võib saada online kasiinodes mängida.

Blackjack'i Reeglid Ja Mänguprotsess 

Kaartide väärtused

Numbrilised kaardid (2–10) kannavad oma nimiväärtust, ässad on väärt 1 või 11 (sõltuvalt mängija käest ja mängutüübist) ja pildikaardid (kuningas, emand, poiss) on väärt 10.

Panuste tegemine

Mäng algab mängijate panuste tegemisega. Mängija asetab oma panuse kindlaksmääratud panustamisalale laua ees.

Kaartide jagamine

Pärast panuste tegemist jagab diiler mängijatele ja endale kaardid. Iga mängija saab kaks kaarti, mis tavaliselt on avatud (nähtavad kõigile). Diiler saab samuti kaks kaarti, millest üks on avatud (nähtav) ja teine kinnine (peidetud).

Mängija valikud

Pärast kaartide jagamist on mängijal mitmeid valikuid:

Hit: Mängija palub kaarti juurde, et suurendada oma käe väärtust.
Stand: Mängija on oma käega rahul, ei soovi rohkem kaarte.
Double Down: Mängija kahekordistab oma panuse ja võtab ühe kaardi juurde. See on tavaliselt soovitatav, kui mängija käe väärtus on 9, 10 või 11.
Split: Kui mängijal on kaks sama väärtusega kaarti, võib ta need jagada kaheks eraldi käeks. Selleks tuleb teha teine samaväärne panus.
Surrender: Mõnes mänguvariandis on mängijal võimalus loobuda poole oma panusest ja lõpetada mäng, kui ta tunneb, et tema võiduvõimalused on väikesed.

Diileri käik

Pärast mängijate käikude lõpetamist paljastab diiler oma kinnise kaardi ja mängib oma käe vastavalt kindlatele reeglitele. Enamasti, olenevalt Blackjacki variatsioonist, peab diiler võtma kaarte (“hit”), kuni käe koguväärtus on 17 või rohkem.

Võitja väljaselgitamine

Võitmiseks peab mängija käe väärtus olema suurem kui diileril, kuid mitte üle 21. Kui mängija käe väärtus on suurem kui diileril või kui diiler läheb lõhki (ületab 21), võidab mängija. Viigi (“push”) korral säilitab mängija oma panuse.

Blackjacki reeglid sõltuvad ka kasiinost ja mängu versioonist. Blackjack on üks kõige kõrgema RTP-ga (tagasimakse protsent) mängudest online kasiinodes – kuni 99.5% – mis muudab Blackjacki eriti ahvatlevaks mänguks.

Blackjack'i Variandid

Blackjackil on aja jooksul tekkinud mitmeid variante. Need variandid pakuvad erinevaid mängureegleid ja panustamisvõimalusi, tuues Blackjacki mängu uusi mõõtmeid. Siin on mõned populaarsed Blackjacki variandid, mida võib online kasiinodes leida:

Klassikaline Blackjack

See on kõige levinum variant, mida mängitakse tavaliselt ühe või kahe kaardipakiga. Mängija eesmärk on saada kaardikombinatsioon, mis on väärtuse poolest lähemal 21-le kui diileril, ilma et ta ületaks 21 punkti.

Euroopa Blackjack

Euroopa versioonis jagatakse mängijale kaks kaarti ning diiler saab oma teise kaardi (ava- või põhikaardi) alles pärast seda, kui kõik mängijad on oma käigud teinud. See variant kasutab tavaliselt kahte kaardipakki.

Atlantic City Blackjack

See variant sarnaneb klassikalisele Blackjackile, kuid seda mängitakse tavaliselt kaheksa kaardipakiga. Üks oluline erinevus on see, et mängijal on võimalus loobuda poole panuse pealt pärast seda, kui diiler on kontrollinud Blackjacki esimese kaardi alt.

Double Exposure Blackjack

Selles variandis jagatakse mõlemad diileri kaardid näoga ülespoole, mis annab mängijale rohkem teavet. Siiski on ka mõned karmimad reeglid, nagu näiteks diileri võit viigiseisus.

Blackjack Switch

Selles mängus saavad mängijad alustada kahe käega ning neil on lubatud vahetada omavaheö oma käte teised kaardid. See lisab strateegilist sügavust, kuid teiselt poolt on ka reeglites mõned muudatused, nagu näiteks Blackjacki väljamakse on tavaliselt madalam kui standardvariantides.

Spanish 21

Erineb tavapärasest Blackjackist peamiselt seetõttu, et kõik kümned on kaardipakkidest eemaldatud, jättes alles ainult ässad ja näokaardid. See suurendab maja eelist, kuid mäng sisaldab ka mängijale sõbralikke reegleid, nagu alati mängija võit 21-ga ning lisa boonused teatud kaardikombinatsioonide eest.

Iga Blackjacki variant pakub ainulaadseid väljakutseid ja strateegiaid, muutes mängu veelgi põnevamaks ja mitmekülgsemaks ning online kasiinodes on enam levinud klassikaline blackjacki variant. Üheks populaarseks live blackjack mänguks on Evolution mängutootja poolt loodud Blackjack Party, mida saab mängida näiteks Boost Casinos.

Mängijad peaksid enne mängima asumist tutvuma konkreetse variandi reeglitega, et mõista erinevusi ja kohandada oma mängustrateegiat vastavalt.