Posido

0
Mereteemaline, lojaalsuspreemiatega kasiino

Tervitusboonus

100% kuni 500 EUR boonus + 200 tasuta keerutust ja 100% kuni 100 EUR spordiennustuse boonus

Plussid

  • Hea disain
  • Läbimõeldud lojaalsusprogramm

Miinused

  • Ei keskendu väga Eesti mängijatele

Makseviisid

Sisukord

1. Sissejuhatus

Posido kasiino, olles osa Küprosel registreeritud Estolio Ltd-st, pole just kõige põnevam hasartmänguplatvorm. On tunda, et see täidab Eesti hasartmängude maastikul üsna väikest rolli ja on suunatud peamiselt tavalistele hasartmänguhuvilistele. Kogenud kasiinoarvustajana, kellel on selja taga rohkem kui 15 aastat kogemust, olen süvenenud platvormidesse unikaalset lähenemist online kasiinode valdkonnas ning Seetõttu tundub Posido üsnagi standardne: slotid, live-mängud, spordiennustus – aga mitte midagi, mis seda sajast teisest sarnasest kasiinost eristaks.

Sellele vaatamata süvenen sellesse, mida Posido pakub. Me käsitleme nende mänguvalikut, boonuseid ja kampaaniaid, turvameetmeid (k.a Eesti litsents), panust vastutustundlikule hasartmängimisele ja klienditoele. Lisan oma üldised muljed ja soovitused, mis põhinevad minu kogemustel selles valdkonnas. Kui tahad teada, kas Posido kasiino on sinu aega väärt, siis uurime seda koos!

2. Esmamulje

Konto loomise protsess Posido kasiinos on sujuv ja arusaadav ning sissemakset saab teha läbi Zimpler maksemeetodi, mille järel saab hakata koheselt mängima.

Nende kasutajaliides ja disain on üsna lihtsad. Veebileht kasutab heledaid värve ja merendusteemalist kujundust. Kuigi see on puhas ja arusaadav, ei paku disain midagi erakordset ega jäta meeldejäävat muljet. Minu arvates jäävad Posido välimus ja funktsionaalsus paljude teiste sarnaste platvormide varju. Lehekülg toetab ainult heledamat kujundusrežiimi, mis mõnele mängijale ei pruugi sobida.

Mobiiliga mängimine on Posidos sujuv. Kuna neil puudub eraldi mobiilirakendus, siis saab kasutada ihtsalt nende veebisaiti oma mobiilseadme brauseris. Lehekülg kohandub automaatselt väiksemale ekraanile ja sellega mängimine on mugav.

Minule ei jätnud Posido kohe alguses erilist muljet. Kuigi neil on suur mänguvalik ja tervitusboonus, pole neil midagi unikaalset, mis neid konkurentidest eristaks. Ma pole kogenud mingeid tehnilisi probleeme, lehe laadimisaeg on normaalne ja navigatsioon on lihtne – kuid ka see ei ole midagi erilist võrreldes teiste online kasiinodega.

Kokkuvõttes on registreerumisprotsess Posidos tavapärane nagu igas teises Eesti kasiinos. Nende esmamulje oli keskpärane, disain lihtne ja mingeid erilisi omadusi kohe silma ei paistnud. Arvestades minu isiklikku eelistust põnevamate ja omanäolisemate platvormide suunas, ei pruugi Posido olla minu jaoks päris see õige. Siiski, kui otsid tavalist ja lihtsat online kasiinot, võib Posido sulle sobida.

3. Mänguvalik

Posido kasiino pakub korralikku mänguvalikut ning nende 45-st koostööpartnerist leiab tuntud nimesid nagu Pragmatic Play, Relax Gaming, Evolution jne. Nende enam kui 3500 mängu hulgas on nii slotid, lauamängud (rulett, blackjack, bakaraa) kui ka live-kasiino valik. Kuigi Posido ei paku erilisi või eksklusiivseid mänge, peaks igaüks nende valikust midagi enda maitsele leidma.

Uute mängude lisamine tundub üsna harv, ja ma pole näinud nende valikus uusi tiitleid väga tihti.

Leidsin Posidolt spordiennustuse jaotise ning tegemist ei ole tuntud platvormiga, vaid nende endi poolt pakutava teenusega. Spordialade valik on korralik, aga Eesti spordile väga ei keskenduta. Samas – see on paljude spordiennustusplatvormide puhul nii, seega Posido ei erine siin väga konkurentidest.

Pokkeritubasid ega bingot ma Posidolt ei leidnud. Mängude leidmine on lihtne – lehe ülaosas on selgelt näha kategooriad ja otsinguriba. Minu meelest on nende mänguvalik tüüpiline online kasiino jaoks. Seal on piisavalt valikut, et tavaline hasartmänguhuviline leiaks endale piisavalt hea valiku, aga mingeid uuendusi või erilisi pakkumisi ma ei märganud.

Kokkuvõttes on Posido mänguvalik korralik, aga mitte midagi erilist. See peaks rahuldama enamikku tavalisi kasiinomängijaid, kuid kui otsid unikaalseid mänge või väga tihedat uuendamist, siis Posido sind ilmselt ei üllata.

4. Boonused ja Kampaaniad

Posido boonuste ja promopakkumiste valik on üsna hea. Nad pakuvad tervitusboonust uutele mängijatele (100% kuni 500 eurot + 200 tasuta spinni) ning erinevaid regulaarseid kampaaniaid ja turniire. Eriti unikaalseid või omanäolisi boonuseid ma ei leidnud.

Nende tervitusboonus on jaotatud osade kaupa üle mitme sissemakse. Läbimängimistingimus on 35x nii boonussummale kui esimesele sissemaksele. Lisaks on ka tasuta spinnide võitudel 40x läbimängimise nõue.

Boonuste kasutamise puhul on oluline tähele panna ka muid piiranguid. Näiteks kui teed sissemakse Skrilli või Netelleriga, siis sa ei kvalifitseeru tervitusboonusele. Samuti on igal boonusele ajaline piirang, seega ole nende tutvusta nende tingimustega kursis. Üldiselt tunduvad tingimused selged ja arusaadavad ning midagi ebatavalist ma ei märganud.

Lisaks kampaaniatele on Posidol ka mitmetasandiline lojaalsusprogramm ehk VIP-klubi. Edasi liikudes saad paremaid boonuseid ja personaalset klienditeenindust. Lojaalsusprogrammid on online kasiinodes üsnagi erilised ja on kena, et neil see olemas on.

Kokkuvõttes on Posido boonused küll olemas, aga need ei paku midagi väga erilist ega eristu väga konkurentidest. Siiski pakub nende mitmetasandiline VIP programm head võimalust saada erinevaid hüvesid.

5. Makseviisid

Posido pakub mitmeid Eesti kasiinode puhul sagedasi makseviise: Zimpler, Skrill, MiFinity, Neteller, Trustly ja pangalingid (Swedbank, SEB, Luminor, LHV). Samuti on makseid võimalik teha Visa ja Mastercardiga. Valik on korralik ja arvestades, et nad on suunatud ka välismaa turule, kindlasti piisav. Väga haruldasi makseviise (nt krüpto) nad ei paku.

Nii sisse-kui väljamaksete minimaalne summa on kõikide meetodite puhul 10 eurot, mis on tüüpiline online kasiinodele. Maksimaalsed väljamaksete limiidid sõltuvad sinu VIP-tasemest. Alustades piirdub su päevalimiit 500 euroga, kuid kõrgema VIP-taseme puhul tõuseb see kuni 20 000 euroni päevas. Sellised piirangud on teiste online kasiinodega võrreldes üsna head ning minu arvates on nende limiidid ka enamiku mängijate jaoks piisavalt kõrged.

Väljamaksete töötlemine võtab Posidos aega 1-3 päeva. See on pigem hea võrreldes mõne teise Eesti online kasiinoga. Minu isiklikud kogemused on näidanud, et raha jõuab kohale 1-2 päeva jooksul.

Teatud makseviise kasutades (Skrill, Neteller) ei saa sa Posidos tervitusboonust. Lisaks on mitteaktiivsetele kontodele teenustasu: kui sa pole 400+ päeva mitte midagi teinud, hakkab Posido sinult igakuiselt 5% su konto jäägilt teenustasu võtma. Mõlemad piirangud on selgelt nende kasutustingimustes välja toodud, seega üllatusi siin ei tohiks olla.

Üldiselt tunduvad nende makseviisid ja protsessid küll turvalised, sest nende Eesti tegevuslitsents peaks reguleerima ja hoidma neil silma peal. Makseviiside valik on laialdane ja tundub piisav enamike Eesti mängijate jaoks. Mitteaktiivsete kontode teenustasuta jätmine oleksid aga suur pluss.

6. Ausus ja Turvalisus

Posido omab litsentsi Eesti Maksu- ja Tolliametilt, mis on kõige olulisem turvalisuse garantii, kui mängid Eesti kasiinos. See tähendab, et nad peavad järgima Eesti seadusi ja olema ametliku järelevalve all, mis peaks pakkuma mängijatele turvalisuse ja õiglase mängu tunnet. Kahjuks ei ole Posidol muid rahvusvahelisi litsentse ega sertifikaate, mis mängude aususe kohta tõendeid pakuks (nt eCOGRA).

Andmete turvalisuse koha pealt ütleb Posido, et nad kasutavad kõiki vajalikke meetmeid sinu isikuandmete ja tehingute turvamiseks. Mulle jäi nende kasutustingimustest silma, et nad hoiavad su isikuandmeid ka pärast seda, kui sa oma konto sulged, mis võib olla natuke kahtlane.

Mängude aususe osas Posido väga palju informatsiooni ei jaga. Mingit konkreetset infot kolmandate osapoolte auditite või RNG sertifitseerimise kohta ma ei leidnud. Nad vaid ütlevad, et nende pakutavad mängud pärinevad usaldusväärsetelt arendajatelt. Ilma sertifikaatideta ei saa me mängude aususes täielikult kindlad olla, kuid enamasti kasiinod sellist informatsiooni avalikult ei jaga.

Konto sulgemise protseduur on Posido kasutustingimustes selgelt välja toodud. Sa saad oma konto igal ajal ise sulgeda või piiranguid seada. Samuti jätab Posido endale õiguse sinu konto kustutada, kui rikud nende reegleid. See kõik on üsna tavapärane ning konto sulgemisel tingimustes kahtlaseid klausleid ei leidnud.

Konflikte lahendatakse Posidos esmalt klienditoe teel. Kui sa nende vastusega rahul ei ole, saad sa kirjutada Eesti Maksu-ja Tolliametile. Kuigi oleks kindlam tunne, kui Posidol oleks rohkem sertifikaate mängude aususe kohta, tundub nende lähenemine siiski üsna tavaline ja turvalisuse meetmed on kooskõlas Eesti seadustega. Siiski, oleks hea kui nad oleksid mängude aususe tagamise koha pealt veelgi läbipaistvamad ja omaksid vastavaid sertifikaate.

7. Vastutustundlik Mängimine

Posido on loonud eraldi lehe vastutustundliku mängimise kohta, seega võib öelda, et nad peavad seda võrdlemisi tähtsaks. Samas ei jaga nad seal väga palju infot. Registreerumisel ma mingeid hoiatusi hasartmängude potentsiaalse ohtlikkuse kohta ei märganud.

Kontole on võimalik seada nii sissemakse, kaotuste kui ka sessiooni kestvuse limiite, mis on hea märk. Enda väljaarvamise võimalus on samuti olemas ning kõik mängijad saavad seda teha. Maksimaalne väljaarvamise periood on üks aasta.

Nad pakuvad enesehinnangu küsimustikku ning on olemas ka info tugiorganisatsioonide kohta (nt GamCare, GamblersAnonymous, GamblingTherapy). Kuigi Eesti spetsiifiline abitelefon (Hasartmängusõltuvuse nõustamiskeskus) on nende nimekirjas puudu, on vähemalt mingisugune abistav info olemas.

Lisaks jagavad nad infot ka tarkvara kohta, mis aitab hasartmängusaite blokeerida (nt NetNanny). Üldiselt tundub see piisav – info on minimaalne, kuid vähemalt midagi on olemas.

Kuidas Posido probleemse mängimise juhtumeid lahendab nad kahjuks väga täpselt välja ei too. Otseseid kokkupuuteid mul probleemsete juhtumitega Posidos olnud ei ole, seega ei oska ma öelda, kui hästi nad selliste olukordade lahendamisega hakkama saavad. Arvestades nende lakoonilist lähenemist eeldan ma, et ka probleemse mängimisega tegelemine on nende jaoks pigem ebamugav teema.

Kokkuvõttes on Posido vastutustundliku mängimise sektsioon üsna keskpärane. Kuigi neil on see olemas, siis infot ja konkreetseid juhiseid võiks olla rohkem. Lisaks oleks kena näha, kui neil oleks Eesti spetsiifiline abikontakt ja võimalus enda konto jäädavaks sulgemiseks, mitte ainult aastaseks eneseväljastamiseks. See kõik teeks mängijatel abi otsimise lihtsamaks ning näitaks, et kasiino suhtub vastutustundlikkusse mängimisse tõsisemalt.

8. Klienditugi

Posido pakub kliendituge ööpäevaringselt live-chati ja e-posti teel. Telefoninumbrit nende kodulehelt ma ei leidnud, kuid see on online kasiinode puhul tavaline. Nii eesti-, vene- kui inglisekeelne tugi on olemas, aga kahjuks kasutavad nad automaatset tõlget. Kuigi nende vastused on arusaadavad, on tunda, et suhtleb tõlkerobot, mitte päris inimene. See jätab natuke ebaprofessionaalse mulje, kuid on siiski parem, kui täielik Eesti keelse toe puudumine.

Vastuste kiirus oli minu puhul vähem kui minut, mis on väga hea tulemus. Kahjuks sattusin aga mitu korda ebaviisakate klienditoe töötajate otsa, kes ei suutnud või ei tahtnud minu tehnilistele küsimustele vastata. Lisaks sulgesid nad vestluse mitu korda ootamatult. Sellist ebaprofessionaalset suhtumist pole ma teistes Eesti kasiinodes kohanud.

KKK ehk korduma kippuvate küsimuste lehekülg on neil samuti olemas, aga see pole just kõige põhjalikum. Mõned olulised teemad jäävad sealt puudu.

Kuigi Posido klienditoe töötajad vastavad kiiresti, jätab nende ebaprofessionaalsus halva mulje. Kui sul on vaja kiiret tehnilist tuge, siis ma Posidot ei soovitaks. Samuti jätaksin ma nende automaattõlke pärast kõrvale ka need, kes eelistavad emakeeles suhtlemist. Inglise keeles vastused saamine ei tohiks aga probleeme tekitada.

Kokkuvõttes on Posido klienditugi väga vastuoluline. Kiire vastuse kiirus on pluss, aga ebaprofessionaalne suhtumine, robotiga suhtlemine ja tehniliste küsimuste eiramine on väga ebaprofessionaalne.

9. Üldmulje ja Soovitused

Kokkuvõttes on Posido üks üsna tavaline ja lihtne online kasiino. Neil on korralik mänguvalik ja tervitusboonus uutele mängijatele ning samuti pakuvad nad head spordiennustuste võimalist, mida kõikides kasiinodes ei leidu. Suuremateks miinusteks on nende ebaprofessionaalne klienditugi, kasutamata boonuse potentsiaal ning innovatsiooni ja ainulaadsuse puudumine. Kui oled kogenud kasiinomängija, siis pigem soovitaksin otsida mõne põnevama platvormi.

Posido heaks küljeks on nende kohalik tegevuslitsents, mis peaks andma Eesti mängijatele teatud kindlustunde. Samas ei paku nad midagi erilist võrreldes teiste selliste kasiinodega. Neil puuduvad nii sotsiaalmeedia kontod kui ka erilised kampaaniad või partnerlused. Infot oluliste võitude või eestlaste võitude kohta ma ei leidnud. Nende kasutustingimused tunduvad üsna tavapärased ja ma ei märganud mingeid erilisi klausleid, mille pärast enne mängimist muretsema peaks.

Kokkuvõttes on Posido üsna keskpärane kasiino. Kui soovid lihtsalt kodus diivanil istudes rahulikult mängida ja ei otsi midagi erilist, siis võib see sobida algajatele ja tavalistele mänguhuvilistele. Kui sa aga ihkad põnevamaid boonuseid, uudseid mänge, eksklusiivseid pakkumisi, sotsiaalset kogukonda või personaalsemat klienditeenindust, siis soovitan otsida muid variante.

Kui sul on selle kasiino kohta küsimusi või soovid minu kogemuste kohta lähemalt teada, siis kirjuta mulle julgelt!

0
100% kuni 500 EUR boonus + 200 tasuta keerutust ja 100% kuni 100 EUR spordiennustuse boonus