Book of Ra Deluxe

Sisukord

1. Sissejuhatus

Üks täiuslik segu lihtsusest ja põnevusest – Book of Ra Deluxe on Novomaticu poolt pakutav imeline kasiinomäng, mis haarab endasse kõiki seiklusjanulisi mängijaid. See ajatu klassika on hästi tuntud nii online-kasiino veteranidele kui ka algajatele, pakkudes kaasahaaravat teekonda läbi iidsete Egiptuse saladuste ja aardejahti, mille avastamine tekitab erilist elevust.

Book of Ra Deluxe on loodud kui jätk Novomaticu ülimenukale algversioonile. See täiustatud variant paistab silma erksama graafika, sujuvama mängu ja mõnede lisafunktsioonidega. Kuigi tegemist ei ole kõige uuenduslikuma mänguga turul, on selle vastupidavus aastate jooksul tõestuseks mängu kvaliteedile. Kõik algab saladuslikust Ra raamatust, kus peitub nii iidsete riituste kirjeldus kui ka vihjed peidetud aarete asukohale. Kui sul õnnestub saladused dešifreerida, võib sind ees oodata aardejaht läbi püramiidide ja haudkambreid täis labürintide.

Tutvume nüüd, milliseid võimalusi see Novomaticu seiklus endas peidab. Kas õnnestub avastada iidse Egiptuse saladused ja leida müstilised aarded?

2. Detailid

Kuigi Book of Ra Deluxe oma seiklusliku temaatikaga võlub sind esimesest hetkest, on oluline pöörata tähelepanu ka selle tehnilistele omadustele. Selle mängu RTP ehk teoreetiline tagasimakse mängijale on 95,10%, mis jääb paraku veidi alla kasiinotööstuse keskmisele. See näitaja viitab pikaajalisele keskmistele väljamaksetele ja kuigi igale üksikule mänguseansile lisab põnevust võimalus ka suuremateks võitudeks, tuleks arvestada, et väiksema RTP-ga mängudes on võidušansid statistiliselt mõnevõrra madalamad.

Oluline on märkida ka mängu volatiilsust, mis Book of Ra Deluxe puhul on kõrge. See tähendab, et kuigi võidud võivad olla harvemad, on võimalus päris mahlakateks väljamakseteks. Siinkohal on mõistlik kohandada oma panustamisstrateegiat – kui eelistad pikemat mänguaega, keskendu pigem väiksematele panustele. Muidugi, kui sind erutab risk, võid võimalust testida ka kõrgemate panustega, kuid suure riskiga tuleb ka arvestada.

Mängus on klassikaline ülesehitus: 5 rullikut ja 3 rida, millel kokku 10 reguleeritavat võiduliini. See tähendab, et saad vastavalt oma strateegiale valida, millistele ja kui paljudele võiduliinidele oma panuse igal keerutusel suunad. Minimaalne panuse suurus on 0.10€ ja maksimaalne panuse suurus 400€, pakkudes  panustamisvõimalusi erineva eelarvega mängijatele. Suurima võimaliku võiduni jõudmiseks pead keerutama rullikutele kõik 5 seikleja sümbolit – see avab sulle võimaluse 5000-kordseks võiduks!

3. Disain

Book of Ra Deluxe tõmbab sind koheselt oma maailma läbi iidse Egiptuse võluväe. Kuigi tegemist ei ole kõige detailsema või kaasaegsema graafilise lahendusega, peitub mängu disainis mingi ajatu klassikalisus, mis paneb selle ka tänapäeval silma paistma. Dominantseteks toonideks on pruun, kuldne ja sinine, luues salapärase ja pisut tagasihoidliku tunde, mis sobib ideaalselt müstiliste rikkuste jahtimise atmosfääri loomiseks.

Rullikuid kaunistavad erksavärvilised sümbolid – sealt leiad iidseid jumalusi, kuldseid skarabeuse, sarkofaage ja muidugi kartmatu seikleja. Animatsioonid on hästi tehtud, eriti võitude puhul. Kuid see pole kindlasti mäng, kus animatsioonid või eriefektid sind enda erilisusega pimestaks. Fookuses on pigem lihtne ja kaasahaarav mängukogemus.

Helikujundus lisab teekonnale veidi dramaatilisust. Taustal mängib Egiptuse-hõnguline muusika, mis paneb sind justkui liivadüünide vahel kõndima, seiklust otsimas. Rullikute keerutamisega kaasneb mehaaniline klõpsatus ja võidukombinatsioonide tekkides kostuvad triumfaalsed helid. Üldiselt on kõik helid piisavalt hästi teostatud, et mitte liigselt tüütuks muutuda, samas luues vajaliku efekti, mis sind mängu tempos hoiab. Book of Ra Deluxe on mäng, kus sa saad kasvõi heli vaiksemaks või sootuks välja keerata, kuid ilma selleta kaotab mäng kindlasti osa oma võlust.

4. Funktsionaalsus

Kuigi Book of Ra Deluxe oma üldises ülesehituses ja visuaalis on minimalistliku hõnguga, pakub see mitmeid põnevaid funktsioone ja boonusmänge, mis hoiavad sind mängimas keerutust keerutuse järel.

Esiteks, sümbolid ise on hästi läbimõeldud. Lisaks kaardisymbolitele (A, K, Q, J ja 10), millele on lisatud Egiptuse-stiilis kujundus, leiad siit ka teemaga kohandatud sümboleid nagu skarabeus, jumal Horus, sarkofaag ja vapra seikleja. Kõrgeima väärtusega on seikleja sümbol – saad 5 sellist ritta ja paned tasku 500-kordse oma panuse!

Muidugi, kõige erilisem sümbol on Ra raamat ise. See salapärane teos toimib nii wild-sümbolina kui ka scatterina. Wild-sümbolina aitab Ra raamat sul võidukombinatsioone luua, asendades teisi sümboleid. Kuid see pole veel kõik – kolm või enam Ra raamatut aktiveerivad ka mängu põnevaima boonusfunktsiooni – 10 tasuta keerutust!

Enne, kui tasuta keerutused algavad, valitakse juhuslikult spetsiaalne laienev sümbol. See sümbol ilmudes igal rullikul tasuta keerutuste ajal laieneb, hõõvates kogu rulliku ja võimaldades suuri võite. Kui õnn on sinu poolel ja tabad näiteks viis seiklejat kõikidele 5-le rullikule, oledki silmitsi 5000-kordse oma panuse võiduga! Lisaks põnevatele boonustele tasub mainida ka klassikalist “Gamble” funktsiooni, mis pakub võimalust oma võite kas topeltvõiduga suurendada või kahjuks kaotada.

Kuigi Book of Ra Deluxe ei ole Megaways, Hold and Spin või progressive jackpot tüüpi mäng, pakub see enda lihtsuses küllaga põnevust, kus põhirõhk on nauditaval mängulustil, põnevatel funktsioonidel ja võimalusel elu muutvateks võitudeks.

5. Sarnased Slotimängud

Kuigi Book of Ra Deluxe on kahtlemata üks ikoonilisemaid online-kasiino mänge, mis on pannud aluse tervele “Ra-sarjale”, ei ole see ainus iidse Egiptuse saladusi avav slot. Mängutööstus on täis sarnaste teemadega mänge, millest paljud on oma välimuselt, funktsioonidelt ja pakutavalt mängukogemuselt üsna lähedased Novomaticu klassikale.

Üks loomulik võrdlus on Play’n GO kultusklassika Book of Dead. See mäng võtab väga tugeva inspiratsiooni Book of Ra’st, tuues lisaks kaasaegsema graafika ja veidi sujuvama mängukogemuse. Samas on võidutabelid, süsteemid ja funktsioonid praktiliselt identsed. See teeb Book of Dead suurepäraseks alternatiiviks kõigile, kes ihkavad Book of Ra Deluxe sarnast seiklust, kuid eelistavad veidi kõrgemat RTP-d ja poleeritumalt pakendatud visuaale.

Kui sind huvitavad keerukama ülesehitusega Egiptusega seotud mängud, on huvitav tutvuda näiteks Legacy of Dead (Play’n GO) või Rise of Merlin (Play’n GO). Mõlemad mängud pakuvad lisaks põnevatele boonustele ja free-spinnidele kasvavaid võidukordajaid, mis tõstavad iga võidu järel potentsiaalseid väljamakseid veelgi kõrgemale.

Üldiselt, kuigi konkurents iidse Egiptuse teema valdkonnas on tihe, on Book of Ra Deluxe ka tänapäeval oma lihtsuse ja ikoonilise staatuse tõttu mäng, mis tasub kindlasti ära proovimist. Oma koha mängijate südametes on see hästi välja teeninud!

 

6. Üldine Hinnang

Book of Ra Deluxe on tõeline kasiinomaailma legend ja pärast põhjalikku ülevaadet on lihtne mõista miks. Siiski, nagu igal mängul, on ka sellel omad plussid ja miinused, mida on enne rullikute keerutama hakkamist mõistlik kaaluda.

Plussid

Ikooniline ja lihtne mängumehaanika
Kõrge volatiilsus võimaldab suuri võite õnneliku käe korral
Eriline laienev sümbol tasuta keerutuste ajal
Klassikaline võitmise võimalus läbi “Gamble” funktsiooni

Miinused

Alla keskmise RTP (95,10%)
Graafika ja animatsioonid võiksid olla tänapäevasemad

Omaenda mängukogemusest võin öelda, et Book of Ra Deluxe on nauditav klassika, mis võib pakkuda unustamatuid võiduelamusi nendele, kellele “Ra maagia” pihta hakkab. Kindlasti ei tasu sellest mängust oodata uuenduslikku mehaanikat ega visuaalset sära, kuid selle võlu peitubki just lihtsas mängitavuses ja meeldejäävas atmosfääris. See on suurepärane võimalus kõigile, kes otsivad nostalgilist ja potentsiaalselt tulusat seiklust läbi iidse Egiptuse labürindi.

Üldiselt on Book of Ra Deluxe mäng, mis väärib oma austatavat kohta kasiinomängude klassikute seas. Kui otsid visuaalselt silmapaistvat ja innovatiivset mängukogemust, siis tõenäoliselt pead mujale vaatama. Samas, kui soovid lihtsa, põneva ja nostalgilise mängu võluväge avastada, on Book of Ra Deluxe kindlasti proovimist väärt!